FCE - pomoce

                                        Evans Virginia

FCE Use of English 1 Student's Book

    Prezentowane podręczniki obejmują pełny zakres gramatyki wymagany na egzaminach Cambridge wraz z jasnymi przykładami, przystępnymi omówieniami reguł gramatycznych i interesującymi ćwiczeniami dla uczniów od poziomu intermediate do poziomu proficiency. Różnorodne ćwiczenia zapewniają systematyczne przyswajanie idiomów, czasowników złożonych, przyimków i zasad słowotwórstwa. Podręczniki umożliwiają rzetelne i skuteczne przygotowanie do egzaminów Cambridge FCE oraz nowej formuły egzaminu CPE, a także innych egzaminów o podobnym stopniu trudności. Najważniejsze cechy: tabele prezentujące struktury gramatyczne w skondensowanej formie, a po nich seria ćwiczeń o zróżnicowanym poziomie trudności, umożliwiających przyswojenie nowego materiału segmenty zawierające testy luk oraz ćwiczenia na użycie czasowników złożonych, przyimków, idiomów, transformacji gramatycznych, kolokacji, ćwiczeń z zakresu słowotwórstwa, poprawy błędów oraz ćwiczenia doskonalące umiejętność użycia słów, które sprawiają szczególną trudność uczącym się angielskiego specjalne materiały przygotowujące do testu leksykalno-gramatycznego Use of English segmenty poświęcone utrwalaniu materiału suplementy z glosariuszami czasowników złożonych, przyimków i idiomów oraz listami prezentującymi zasady słowotwórcze.
Duckworth Michael

Countdown to first certyfication Workbook with key + KA
    Podręcznik będący pomostem pomiędzy ogólnym kursem na poziomie średniozaawansowanym a kursem egzaminacyjnym przygotowującym do FCE. Countdown to FCE stopniowo przygotowuje uczniów do FCE dzięki rosnącemu poziomowi podręcznika i systematycznemu zwiększaniu trudności zadań egzaminacyjnych w nim się znajdujących. * Autentyczne teksty wraz z ćwiczeniami skutecznie rozwijają sprawność czytania. W nauce pisania pomaga analiza wzorów zadań egzaminacyjnych i wiele ćwiczeń stopniowo wdrażających uczniów do pisania coraz dłuższych i bardziej skomplikowanych tekstów. * Połączenie zadań na słuchanie i mówienie stwarza wiele naturalnych sytuacji do porozumiewania się w języku angielskim i uczy jak radzić sobie z autentycznym językiem. * Tematyka i rodzaj ćwiczeń zostały dobrane tak, by jak najlepiej trafić w gusta młodych słuchaczy kursów FCE. * Countdown to FCE kładzie duży nacisk na naukę gramatyki. Sekcje Grammar Zoom, znajdujące się w każdym rozdziale, poparte są wyjaśnieniami w kompendium gramatycznym na końcu podręcznika. Dodatkowo, gramatyka jest systematycznie powtarzana i utrwalana dzięki sekcjom Let's reflect. Zeszyt ćwiczeń z kluczem.

Evans Virginia Dooley Jenny
Upstream Elementary A2 Student's Book

    Zawiera bogaty wybór zachęcających do nauki zadań i przydatnych ćwiczeń z zakresu słownictwa, gramatyki, użycia języka w komunikacji, czytania, słuchania oraz pisania. Można w nim znaleźć również zapisy wszystkich nagrań do ćwiczeń z zakresu słuchania, a także - w zeszytach ćwiczeń do poziomów egzaminacyjnych - przykładowy egzamin FCE, CAE i CPE. Ponadto w zeszycie ćwiczeń do poziomu Intermediate uczeń znajdzie przydatne repetytorium z gramatyki obejmujące przejrzyste objaśnienia zagadnień gramatycznych wprowadzonych w podręczniku oraz zestawy ćwiczeń umożliwiające systematyczne ćwiczenie całego materiału. Każdy blok lekcyjny na poziomie Beginner oraz Elementary kończą segmenty: gramatyka (Grammar in Use), elementy kulturowe, literackie lub popularno-naukowe (Readers Corner) i krótka powtórka materiału (Progress Check).Victoria Atkinson, Dominic Edwards, Andy Edwins, Sharon Chorbadjian, Barts Raven, Miłogost Reczek, Lewicka Helena Rosłon Elżbieta
Angielski Pakiet World Today Audio Kurs (4xCD)

    Pakiet Angielski World Today * idealny do matury i egzaminów FCE, CAE, CPE * interesujące zagadnienia, specjalistyczne słownictwo, aktualna tematyka * ponad 200 minut nagrań native speakerów - rodowitych Brytyjczyków * ćwiczenia sprawdzające i utrwalające * słowniczek do każdej lekcji * drukowany podręcznik - w nim pełne teksty nagrań * tematy z ostatniej chwili: media, prasa, radio, telewizja, ekologia, natura, środowisko, nauka, technika, i nowe technologie +dodatkowo 200 minut nagrań mp3 Pakiet Angielski World Today przygotowano specjalnie z myślą o osobach, które chcą poznać i poszerzyć słownictwo związane ze współczesnością - tak, aby rozumieć każdy przekaz informacyjny i móc dyskutować na tematy związane ze światem współczesnym. Pakiet przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Pomaga w doskonaleniu rozumienia ze słuchu i uczy słownictwa, które występuje w artykułach, doniesieniach prasowych, Internecie, radio i telewizji. Ze względu na dobór tematów szczególnie polecamy go wszystkim przygotowującym się do matury, chcącym studiować za granicą lub zdającym egzaminy FCE, CAE i CPE. Dzięki World Today zrozumiesz każdą informację! Podręczniki zawierają pełne teksty wszystkich nagrań, tłumaczenia i ćwiczenia. Płyt można słuchać w dowolnym odtwarzaczu CD lub na komputerze. Nature & The Environment obejmuje 65 minut nagrań, m. in.: efekt cieplarniany, susze, tsunami, zagrożone gatunki, żywność modyfikowana genetycznie, alergie, transplantacje, ptasia grypa. News & Society to 60 minut nagrań poświęconych: globalizacji, problemom demograficznym, wolnemu rynkowi, rasizmowi, konfliktom etnicznym, terroryzmowi, NATO etc. Technology & Science informuje o nowoczesnych technologiach i nauce, obejmuje 76 minut nagrań: chirurgia plastyczna, nowe technologie w sporcie, samochody przyszłości, e-learning, podróże kosmiczne, przestępstwa internetowe itp. Specjalnie przygotowana, czwarta płyta zawiera ponad 200 minut nagrań w formacie mp3 do słuchania w domu, w samochodzie, w drodze do pracy lub szkoły, w podróży.